Vipson Projekt

Multifilm näitab puidust maja valmimist

Eesti Metsaseltsil valmis metsanduslikke erialasid tutvustav multifilm Oma kodu. Multifilm annab ülevaate sellest, milliste erialade inimesed on seotud ühe puidust maja ehitamisega.

„Vastvalminud multifilm sobib kasutamiseks koolides nii erialavalikuid tutvustades kui ka majanduse- ja bioloogiatundides,“ rääkis Eesti Metsaseltsi haridusprogrammide koordinaator Kristi Parro. Multifilmi keskmes on üks noor pere, kes soovib saada endale oma kodu. Selle eesmärgi saavutamiseks annavad oma panuse väga paljud metsandusega seotud erialade esindajad – alates metsakasvatajatest kuni puitmaja ehitajateni ja maastikukujundajateni välja. Parro lisas, et multifilmi vaataja saab ka teada, millistes õppeasutustes mingit eriala õpetatakse.

Multifilmi eesmärk on lihtsas keeles selgitada, et metsasektor pakub tööd väga erinevate huvidega inimestele. Vajalikud on looduses töötavad metsakasvatajad, metsamasinate operaatorid, puidu töötlemisega tegelevad inimesed, arhitektid, insenerid, logistikud, sisekujundajad jne. Metsasektor tervikuna annab tööd ligikaudu 35 tuhandele inimesele ja seda peamiselt maapiirkondades.

Millest oleneb palkmaja hind?

  • maja suurusest ning projektist (erinevad tehnilised ja ruumilised lahendused ning materjalid)
  • toote valmidusastmest (saab tellida palkseintest kuni „võtmed kätte“ lahenduseni)
  • toote paigalduskohast ja kaugusest (ehitajate palgad, transpordikulu jne.)

Palkmajad – vaata galeriid »
Palksaunad – Vaata galeriid »