PUITMAJAD

Üha enam peresid kogu maailmas valib oma koduks puitmaja või palkmaja. See on loomulik valik inimestele, kes on alati soovinud elada täisväärtuslikku elu, mille juurde kuuluvad tervislikud ja looduslähedased eluviisid. Oma kodu rajamine – see on igaühe elus tähtis otsus kuna üldjuhul on oma maja see koht, kus veedame suure osa oma igapäevasest ajast. Samuti on enda poolt püstitatud maja üks olulisemaid mälestusi meie järeltulijatele. Seetõttu on tulevase maja planeerimine ja valimine tihti raske, kuna tahame olla kindlad oma otsustes. 

PUITMAJA ON LOODUSSÕBRALIK

Puit on meeldiv ja soe materjal, lisaks aitab selle tarvitamine pidurdada kliima soojenemist. Olukorras, kus maakeral rahvastik kasvab, inimkond vajab üha enam toitu ja seega ka rohkem põllumaad, ei saa loota uute metsamaade rajamisele. Selleks, et uus metsapõlvkond saaks tekkida, tuleb vana raiuda ning puitu kasutada. Parim koht puidu kasutamiseks on ehitamine. Ehitistes olev puit tõmmatakse süsinikuringest välja pikaks ajaks, ja kui puitmaja kunagi lammutatakse, on puit kasutatav uue rohelise energia tootmiseks.

Energiat säästab puit nii tootmisel kui ka kasutamisel. Näiteks sama kandevõimega terastala tootmiseks kulub kuus korda rohkem energiat kui liimpuittala jaoks. Madala energiatarbega puitmajad ehk passiivmajad on pea kõik puitkarkassil, sest muudest materjalidest sama soojapidavusega sein oleks kordades kallim.

PUITMAJAD JA NIISKUS

Puitmaja ehitamisel on vaja jälgida, et kasutatav puit ei saaks märjaks enne, kui katus karkassi kaitsma hakkab. Muidugi ei peeta silmas vihmasabinat, vaid tõsist leotamist, mida tuul ei jõua pinnakihist välja kuivatada. Kuna puitmaja monteerimine käib suhteliselt kiiresti, eriti platvormmeetodi või tehase elementide kasutamisel, on seda nõuet kerge täita, ja niiskuse peale mõtlema ei pea. Kivimaja puhul aga peale karkassi püsti saamist probleemid alles algavad – niiskus tuleb seintest välja saada.

KELLELE PUITMAJAD SOBIVAD

Meie klientideks on just ökoloogilist elukeskkonda väärtustavad inimesed, kellele meeldib tervislik ning looduskeskne elustiil. Meie tootevalikust võib leida nii käsitööna valmistatud palkmaju kui ka massiivse puitsõrestikuga puitmaju, mille tootmisel on kasutatud uusimat puidutöötlemise tehnikat. Oleme veendunud, et suudame igale kliendile projekteerida ja ehitada uue kodu, millest tunnevad rõõmu kõik pereliikmed. Avastage enda jaoks puitmaja, mille võlujõudu tunnetate juba sissekolimise päevast.

Üks meie klientidest on öelnud: 
“Meie uue kodu sisekliima on üle ootuste sõbralik. Suvisel ajal on meil kodus mõnusalt jahe ja külmemal ajal annab puit mõnusa sooja ning hubase tunde. See on meie jaoks tõeline kodusoe ja kodu tunne!”

Tekkis huvi?
Võta meiega ühendust!