Uudiseid meie tegemistest.

2 weeks ago

Vipson Projekt OÜ

Video Vidzeme ja Võru puidutööstuse edendamiseks projekti "Puit ja mööbel" raames. ...

View on Facebook

5 months ago

Vipson Projekt OÜ

Eesti Puitmajaliidu ja klastri korraldatava võistluse eesmärk on tutvustada ja väärtustada palkmajaehitaja ametit ning propageerida palkmajaehitust ja selle traditsiooni. Kutsevõistluse võistlusülesanne on valmistada üks palkmaja nurgatüüp, mille juures kohtunikud hindavad palgi paikapanemise kiirust ja täpsust. Võistluse võidab ülesande lühima ajaga ning korrektsemalt teostanud võistleja.

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus 2018 tulemused:
I koht Veiko Palm (EstNor OÜ) 26 minutit ja 29 sekundit
II koht Ahto Naruski (Saulerman OÜ) 30 minutit ja 45 sekundit
III koht Mario Küttmann (Hobbiton Home OÜ) ajaga 33 minutit ja 04 sekundit.
Parim võistleja mitte professionaalide kategoorias oli Jüri Atonen (Hiiumaa Ametikool).

Palkmajaehitajate kutsevõistlust toetasid: RMK, ESSVE, Milwaukee, Räpina vald, AS Värska Sanatoorium.

Loe lisaks:
puitmajaliit.ee/uudised/eesti-parim-kasitoo-palkmajameister-on-veiko-palm
...

View on Facebook

6 months ago

Vipson Projekt OÜ

Aasta Tehasemaja 2018 on Kodumaja puitkarkassmoodulitest kortermajade kompleks Norras.
05. aprill

Eesti Puitmajaklastri ja Puitmajaliidu korraldatud tehasemaja konkurss ja parimate puitmajade tunnustamine toimus kaheksandat korda. Võistlustööde seast valiti parimaks tehasemajaks Kodumaja (KM Element OÜ) toodetud kortermajade kompleks Norras.
...

View on Facebook

7 months ago

Vipson Projekt OÜ

Aasta tehasemaja 2018 — anna hääl oma lemmikule!

Eesti Puitmajaliit ja –klaster korraldavad sel aastal juba kaheksandat korda Aasta Tehasemaja võistlust, mille eesmärk on esile tõsta ja tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Võistlusele saatsid oma objektid 21 puitmajatootjat, kokku 39 eriilmelist tööd nii Eestist, Rootsist, Norrast, Fääri saartelt kui ka Jaapanist. Milline on sinu lemmik?

moodnekodu.delfi.ee/news/sisustusjadisain/aasta-tehasemaja-2018-anna-haal-oma-lemmikule?id=81442419

Aasta tehasemaja žüriisse kuuluvad TTÜ Ehitusfüüsika professor dr Targo Kalamees, Ehitiste projekteerimise instituudi direktor dr Jarek Kurnitski, arhitekt Markus Kaasik, arhitekt Veronika Valk-Siska ja ajakirjanik Eva Kiisler.
...

View on Facebook

8 months ago

Vipson Projekt OÜ

Projekti algatus tuli Nordic Houses OÜ juhatuse liikmelt Argo Saulilt. Nordic Houses lähtub oma tegevuses vastutustundliku ettevõtluse põhimõtetest, mille üheks väljundiks on kogukonnale lisandväärtuste pakkumine ja inimeste lähendamine loodusele. Sellest lähtuvalt jõuti tõdemusele, et parim investeering on panustamine noortesse, pakkudes võimalust valmistada midagi oma kätega ja ühtlasi teha sellega head loodusele ning kogukonnale. Samuti tunneb ettevõte vastutust puidutöö populariseerimise ja oma sektorile uute innovatiivsete ja oskuslike töökäte kasvatamise eest. Nordic Houses ja Eesti Puitmajaliit on varemgi mitmeid loodusele ning lastele suunatud projekte ellu kutsunud. Käesoleva projekti õnnestumise eelduseks on kindlasti koostöö piirkondlike koolide ja ettevõtete vahel. Projekti kaasati Eesti Tööõpetajate Selts, kellega koos pandigi alus pilootprojektile 2017/2018 õppeaastaks. Projekt on võimalik ellu viia tänu Eesti Puitmajaliidu ja Puitmajaklastri ettevõtete toel kes tarnivad koolidele toodete valmistamiseks vajaminevad materjalid ja tarvikud. Käesoleval õppeaastal liitus projektiga 16 kooli üle Eesti, kellele on abikäe ulatanud kohalikud puitmajatootjad ja nende head tarnijad, keda tutvustame lähemalt edaspidi.

Pildil Nordic Houses esindus Pranglil ehitatud prügikastidega
...

View on Facebook

9 months ago

Vipson Projekt OÜ

Talve hakul said projekti "Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima" raames valminud kuus pinki koolihoovi ka püsti pandud.
Täname koostöö eest pinkide valmimisel Arne Leelanss, Taavi Tuvike (Vipson Projekt), Kaido Krillo (BaiaTeam OÜ) ja Kalmer Kikkas (Romakom).
Projekti elluviimist toetavad MTÜ Rohelised koolihoovid, EV100, KÜSK ja Bauhof Group AS.
...

View on Facebook

2 years ago

Vipson Projekt OÜ

26-27. august toimus Hiiumaal, Sõru sadamas, V Eesti Puitmajaliidu ja –klastri korraldatav "Puitmajasõprade suvekonverents“.

Puitmajasõprade suvekonverentsi teisel päeval toimus puitkonstruktsioonide koostamise meeskondlik võistlust. Võistluse tulemusena valminud nukumajad kingiti MTÜ Hiiumaa lasterikaste perede ühingule. Võistluse võidumaja valmis Varola OÜ ja Vipson Projekt OÜ ühismeeskonna tulemusena.
...

View on Facebook

2 years ago

Vipson Projekt OÜ

Räpinas pärjati laupäeval parim käsitöö palkmajaehitaja

Laupäeval Räpinas toimunud käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võitis juba kolmandat korda ülekaalukat Veiko Palm. Kokku osales võistlusel 11 meistrit.

Eraettevõtja ja võistluse võitja Veiko Palm sõnas, et kuigi võistlusaega on vaid 30 minutit ja trahviminutid on kerged tulema on ikkagi sellel võistlusel, nagu spordis ikka, õnne vaja.

“Võistluse tase on olnud igal aastal kõrge. See, et mul sellel aastal nii hästi läks, tuli üllatusena, sest konkurents oli karm ning võistlustules oma ala parimad,“ ütles Palm.

Võistluse peakorraldaja, puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil sõnas, et aastatega on välja kujunenud kindlad favoriidid, kelle käsi võistlustingimustes enam ei värise. “30 minutiga võistlustapi tegemine on väljakutse, kuid praktiliselt kõik osalejad, nii staažikad tegijad kui esmakordselt osalejad, mahtusid ajalimiidi sisse. Seega said määravaks tehtud eksimused ja vead ning nendest tulenevad trahvipunktid.

Võiduajaks sai Veiko Palm 24 minutit ja 24 sekundit, teisele kohale jäänud Ahto Naruski (Saulerman OÜ) ajaks jäi 29 minutit ja 42 sekundit ning kolmanda koha sai Mario Küttmann (Hobbiton Home OÜ) ajaga 38 minutit ja 34 sekundit. Esmakordselt võistluse ajaloos sooritati ka ilma ühegi veata võistlustöö, mille valmistas II koha omanik Ahto Naruski.

Parim välismaalasest võistleja, soomlane Timo Aro-Heinila, jäi neljandale kohale ajaga 39 minutit ja 31 sekundit.

Esimest korda võistlusel osalenud Palkehituse OÜ töötaja Armo Aasa sõnul oli võistlusel osalemine superkogemus ja järgmine aasta lubas ta kindlasti tagasi tulla. „Tase oli kõrge ja sai nähtud ka erinevaid töövõtteid. Eriti jäi silma võitja tegemised, kes tegi näiteks vara täiesti teistmoodi, võrreldes meie igapäevatööga,“ tõdes Aas .

Armo Aas loodab, et järgmisel aastal lastakse kasutada tavapäraseid tööriistu. „ Meie kasutame oma igapäevatöös freesi, tikksaage ning elektrilisi tööriistu, ka võistlusel võiks olla need lubatud, et mõõduvõtmine toimuks võistlejate reaalsete igapäevatööde tingimustes.“

Võistluse üks markantsemaid juhtumeid oli ühe võistleja töö katkestamine palgi sees olnud kuuli tõttu. RMK poolt võistluste toetamiseks üleantud palgid pärinevad Ilumetsa metsandiku 132 aastasest puistust Veriora vallast Põlvamaal, kus asus Nõukogude Liidu okupatsiooniajal üks viimastest metsavendade vastupanupiirkondadest.

Ürituse korraldas Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliiduga, eesmärgiga tutvustada ja väärtustada palkmaja ehitaja ametit ja propageerida palkmajaehitust. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames.
...

View on Facebook